Dronlar AliExpress’te

21. yüzyılın bir parçası olmaya ve ilk drone’unuzu satın almaya karar verdiyseniz AliExpress bu arayışınıza başlamak için harika bir site. Favori arama motorunuza “drone AliExpress” anahtar kelimelerini yazdığınızda bir anda karşınıza sayısız sonuç çıkacak.Dronlar AliExpress’teDronlar AliExpress’te

Gerçekten de AliExpress’te, mikro-dronelar’dan cep kameralarına ve Bebop Drone veya Rolling Spider gibi telefonunuzla gerçek zamanlı olarak kontrol edebileceğiniz HD ve GPS kameralı dronelar’a uygun fiyatlı pek çok drone çeşidini bulabilirsiniz.

O halde soru şu: Hem dikkat çekici bir tasarıma hem de uygun fiyata sahip kaliteli dronelar’ı nasıl bulabilirsiniz? Aslında bundan sadece birkaç yıl öncesine kadar kimsede drone yoktu. Bugün dronelar her yaştan ve her ülkeden pek çok kişinin kullandığı popüler elektronik aletlerden biri.
Bir zamanlar yüksek teknolojili aşırı pahalı cihazlar olarak görülen dronelar’a artık çocukların ve yetişkinlerin oyuncağı gözüyle bakılıyor. Bunun yanında dronelar farklı şirketler ve profesyoneller tarafından video kaydetmek, resim çekmek veya farklı ürünleri bir yerden diğerine taşımak için de kullanılıyor. Birkaç yıl içinde ne için kullanılmaya başlanacaklarını kim bilebilir ki? İhtimaller sınırsız.

Drone uzmanı değilseniz, doğru ve karlı bir alışveriş yapmak için bir rehbere ihtiyacınız varsa, aşağıda ilk drone’unuzu alma maceranızda size yardımcı olacak değerli bilgiler bulacaksınız!

Son günlerde dronelar’dan bahsedip duruyoruz. Artık gökyüzüne baktığımızda dolanıp duran bir quadkopter görme ihtimalimiz eskisi kadar düşük değil. Bu yüzden AliExpress, tahmin edeceğiniz gibi, bu türde her ihtiyaca uygun geniş ürün seçenekleri sunuyor. Peki, işe nereden başlanmalı? Elbette önce internette ayrıntılı bir arama yapmalısınız!
AliExpress’teki dronelar’I bulmak için en etkili terimler ve anahtar kelimeler şunlardır:

  • Drone
  • Drone Rc
  • Microdrone
  • Quadcopter
  • Video drone
  • Drone GoPro

Sizin için doğru olan drone’u seçin!

Drone satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler drone’un işlevi, sahip olmasını istediğiniz aksesuarlar ve uçmasını istediğiniz uzaklıktır. Drone’u dışarıda uzun mesafeler için mi kullanacaksınız yoksa iç mekanda mı kullanmak istiyorsunuz; halihazırda bir kameranız var (örneğin GoPro) ve onu drone’unuza yüklemek istiyorsunuz veya kamerası da bulunan bir drone almak istiyorsunuz.
Bu özellikleri hesaba kattıktan sonra değerlendirmeniz gereken diğer faktörler drone’un boyutu, gidebildiği uzaklık, batarya ömrü, bataryanın şarj olma süresi ve kamerasının özellikleridir. Bu bilgilerin tamamını AliExpress’teki “Ürün Detayları” bölmesinde veya “Ürün Özellikleri” kısmında bulabilirsiniz.

Başka sorularınız olursa her zaman satıcıyla doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Özellikle de bazı modellerin fiyatı düşünüldüğünde drone satın almanın emek isteyen bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle önemli bilgilerin tamamını öğrenmenizi ve yorucu da olsa gereken aramaları yapmaktan kaçınmamanızı öneririz.

Remote and combat drones

İki tür drone vardır: Uzaktan kumandalı dronelar – onlara domestik dronelar da denebilir – ve ordu tarafından savaşta kullanılan dronelar. Siz büyük ihtimalle uzaktan kumandalı mini-drone – teknik adıyla quadkopter drone – almak istiyorsunuzdur. Drone, uzaktan kumandalı bir helikoptere benzer ancak daha tekniktir ve etkinliklerin videosunu veya nefes kesen manzaraları çekmek gibi farklı aktiviteler için kullanılabilir.

Bazı dronelar 90 metreye kadar yükselirler. Böylece benzersiz ve heyecan verici videolar yaratma şansını yakalayabilirsiniz. Pek çok drone’un ön kamerası vardır. Yoksa bile drone’un üzerine kolaylıkla bir ön kamera monte edebilirsiniz.

AliExpress’teki En İyi Dronelar

AR Drone 2.0 – Entegre HD Video Kameralı

AR Drone 2.0, fiyatına göre en iyi dronelardan biridir: Gerçekten de kısmen ucuz ve profesyoneldir. Bu yüzden de aynı zamanda pek çok ülkede severek kullanılan en popüler ürünlerden biridir. Drone entegre bir kamerayla ve tabletlere ve akıllı telefonlara uyumlu harika bir uygulamayla donanımlıdır. Hem başlangıç seviyesindekiler hem de uzmanlaşmış olanlar için harikadır.

DJI Phantom

Bu drone yalnızca fonksiyonel olmakla kalmaz aynı zamanda oldukça iyi görünümlüdür. Benzersiz tasarımı sayesinde uçan bir kuşa benzer. GoPro kamera donanımlı olan DJI Phantom hiç şüphesiz piyasadaki en iyi ve en profesyonel ürünlerden biridir. DJI Phantom’u AliExpress’te olabilecek en uygun fiyata bulabileceksiniz.

Syma X5C

Bu drone AliExpress’ten 30 – 40 dolar civarı bir parayla alınabilir ve harika bir HD kamerayla donanımlıdır. AliExpress’te bu ürün için yapılan yorumların yüzde yüzü pozitifitir!

Walker QR X350

Walker QR X350, DJI’ın aşağı yukarı daha ucuz ve daha az detaylı bir versiyonudur ancak pek çok kişi bu ürünün performansından çok memnundur. Dolayısıyla da çok tavsiye edilir. AliExpress’te bu ürünle ilgili yapılan yorumların neredeyse tamamı pozitiftir. Gerçek Phantom 1439 dolara satılırken Walker QR X350 478 dolara satılır.

Syma Dronelar’ı

Daha önce de söylediğimiz gibi pek çok drone kamera ve GPS donanımlıdır. Bu, FPV için de geçerlidir. FPV, ister Android olsun ister iPhone, resimleri gerçek zamanlı olarak telefonunuza gönderebilen bir kameraya sahiptir. Öte yandan yeni drone’unuza GoPro’nuzu da monte edebilirsiniz. Monte işlemi gayet kolay olacaktır ve harika bir şekilde çalışacaktır. AliExpress’te bu tür pek çok model mevcuttur. En popüler olan ürün çaprazlamasına monte edilmiş pervaneli dört motorlar donatılmış quadkopter dronedur. Bir diğer ünlü model de Parrot’tır ancak fiyatı oldukça pahalı olabilir. Bu nedenle yalnızca merak ettiğiniz için drone satın alıyorsanız Syma tarafından üretilen bir drone’u almak isteyeceksiniz. Onların ürünleri hem ucuzdur hem de çok kalitelidir.

AliExpress’te ucuz fiyata Syma markasının ürünlerini alabileceğiniz en iyi mağazalar şunlardır:
Bloomberg Mikki Shop – Bu mağaza, gerçekten iyi reytinglere sahiptir ve Syma markasının pek çok modelini inanılmaz fiyatlarla satar. Ayrıca pervane ve batarya gibi parçalar ayrı ayrı da satılır.
RC Club Shop – Kullanıcılar tarafından çok sevilen bir mağazadır ve ucuz ve fonksiyonel Syma ürünlerini satar.
Wellsold – Bu mağazada HD kameralı çeşitli dronelar ve geniş aksesuar seçenekleri bulunur.
O halde ne duruyorsunuz? AliExpress’teki ucuz ve kaliteli dronelar’ı bulun ve onları uçurun!